Jiří Kubík je novým šéfredaktorem Seznam Zpráv, nahradil Jakuba Ungera

V rámci reorganizace vedení portálu Seznam.cz přišel Jakub Unger o další funkci. Na roli šéfredaktora Seznam Zpráv se posune Jiří Kubík, který dosud zastával pozici zástupce. Unger bude i nadále působit jako ředitel divize zpravodajství a rádií. Redakce online zpravodajství tak dostane po třech a půl letech samostatné vedení.

Již v průběhu září vedení Seznamu rozdělilo společnou redakci na samostatné, kdy oddělila Seznam Zprávy a Televizi Seznam. Televizní část od té doby řídí Ivan Mikula, zatímco web připadl právě Ungerovi. Ten nyní v další fázi přerozdělení svoji funkci ještě okleštil a zůstává jen výkonným ředitelem.

S rádii mu nově jako manažer rozvoje bude pomáhat Pierre Beneš a se zpravodajskou částí právě Jiří Kubík, který je známý jako spoluautor pořadu Zvláštní Vyšetřování, kde se Sabinou Slonkovou vyšetřoval mimo jiné i kauzu Andreje Babiše ml.

Kromě systémových změn došlo i na změny personální. Jak jsme zde již informovali, po vzájemné dohodě skončil hlavní editor Filip Horký. Naopak ovšem přibude trojice redaktorů. Jmenovitě pedagog FAMU a bývalý ředitel festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě Petr Kubica, který přešel z České televize, dále dosavadní vedoucí feature týmu nakladatelství Economia Tomáš Pergler a Eva Moniová, která odešla z Mafry, kde psala jak v Lidových novinách, tak pro MF Dnes. Tým na pozici editorky rozhovorů doplní Eliška Dokulilová, doteď pracující pro DVTV.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář