MF DNES

MF DNES je český deník založený v roce 1990 a vychází každý den kromě neděle. Současným šéfredaktorem je Jaroslav Plesl, který do funkce nastoupil v červenci roku 2014, a ředitelem redakce je Daniel Málek (aktualizováno 11.12.2016).

MF DNES tvoří centrální redakce v Praze a čtrnáct regionálních poboček. Deník se sám prohlašuje za politicky neutrální, nicméně jejich zaměření je spíše pravicové. Od roku 2013 patří MF DNES pod vydavatelství Mafra, které v roce 2013 koupila firma Agrofert v čele s Andrejem Babišem.

MF DNES v sobě obsahuje vedle společné celostátní části také regionální přílohu daného kraje a na každý den připadá jeden specializovaný časopis. V pondělí vychází časopis Ona DNES, v úterý Auto DNES, ve středu Doma DNES, ve čtvrtek Magazín DNES + TV, v pátek Rodina DNES a v sobotu Víkend DNES. Dále ještě v rámci MF DNES vychází měsíčník CITY LIFE, což je časopis věnovaný Praze a vychází deset měsíců v roce. Obsahuje rozhovory, aktuální témata, reportáže a jiný přehled událostí.

MAFRA provozuje také internetový portál iDNES.cz, který úzce spolupracuje s MF DNES. Portál funguje od roku 1998 a šéfredaktorkou iDNES.cz je od 31. srpna 2015 Naděžda Petrová.

Společnost sídlí na ulici Karla Engliše v Praze 5. Denní náklad činí podle dne vydání od 134 300 do 287 200 kusů a jedno vydání stojí 16 Kč.

 

« Back to Glossary Index