Filip Horký

Filip Horký (* 26. listopadu 1991) je český novinář a moderátor. Pracoval v České televizi, DVTV a v Televizi Seznam, kde v současnosti působí jako vedoucí televizního zpravodajství.

Novinářskou kariéru započal už v šestnácti letech, kdy začal psát pro server EuroFotbal.cz. V lednu 2008, tedy v jeho osmnácti, se dostal do České televize. Tam pracoval nejprve jako sportovní reportér, později jako parlamentní zpravodaj na ČT24.

V roce 2015 přešel Horký z České televize do internetové DVTV a přidal se tak do týmu Martina Veselovského a Daniely Drtinové. V DVTV se oproti dosavadnímu diskusnímu formátu zaměřoval spíše na zpravodajství a od února 2017 moderoval živé vysílání DVTV Forum.

Po dvou letech v DVTV oznámil svůj odchod do Televize Seznam, kde jakožto krizový reportér připravuje publicistický pořad Obzor Filipa Horkého. V srpnu 2018, ani ne rok po příchodu na Seznam, se stal vedoucím televizního zpravodajství.

Vystudoval česko-italské gymnázium v Praze a v roce 2015 začal studovat mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze.

Je nositelem ocenění Novinářská křepelka, kterou dostal v roce 2016 za poctivou novinařinu, entusiazmus a inovativní přístup. V roce 2017 se objevil ve výběru osobností „30 pod 30“ magazínu Forbes.

Největší popularitu mu přineslo působení na sociálních sítích. Jeho twitterový účet je během mimořádných událostí považován za jeden z nejrychlejších a nejspolehlivějších zdrojů informací u nás.

« Back to Glossary Index