ČT24

ČT24 je zpravodajský kanál České televize, který začal vysílat v květnu 2005. V současné době vysílá nepřetržitě 24 hodin denně. Všechny pořady jsou vysílány ve vysokém rozlišení.

Mezi šestou ranní a půlnocí vysílá stanice aktuální zprávy. V intervalu 30, popřípadě 60 minut, vysílá 10-20 minutovou relaci Zprávy včetně krátké předpovědi počasí. Šest, respektive sedm relací je třicetiminutových a nesou názvy Zprávy v 10, Zprávy ve 12, Zprávy v 16, Zprávy v 17, Události, Zprávy ve 23 a pouze ve všední dny v rámci pořadu Studio 6 i Zprávy v 9. Zprávy ve 12 obsahují i sportovní zpravodajství a předpověď počasí. Hlavní relací jsou Událostí v 19:00, předchází jim Předpověď počasí a následují samostatné Branky, body, vteřiny. Ve všední dny je od 22:00 vysílán zpravodajský pořad Události, komentáře.

Hlavní programovou skladbu tvoří také pořady Interview ČT 24, Události, 90′ ČT 24, Horizont ČT 24 a mimo zpravodajství i pořady Toulavá kamera a Objektiv obsahující reportáže z různých míst v ČR a ve světě. Dále také pořad o životě za socialismu Retro, publicistický pořad 168 hodin a další. Některé pořady jsou vysílány souběžně i na programu ČT1 (Zprávy ve 12, Události a 1. část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce).

Zprávy jsou během jiných relací zároveň zobrazovány stále v podobě informačního pruhu ve spodní části obrazu, který kromě aktualit obsahuje i časový údaj.

Stanice umí reagovat na náhlé důležité události mimořádným vysíláním, které dokáže zahájit během 30 minut.

Program lze živě sledovat kromě televizního vysílání přes internet na stránkách www.ct24.cz nebo v mobilní aplikaci dostupné pro iOS, Android i Windows Phone.

« Back to Glossary Index