168 hodin

168 hodin je publicistický pořad, který vysílá Česká televize vždy v neděli večer. Jeho náplní je reflektovat dění právě končícího týdne. Na obrazovkách se objevuje od roku 2006 a jeho moderátorkou je novinářka Nora Fridrichová.

Půlhodinový pořad tvoří většinou pět až šest reportáží. Součástí je i pravidelná rubrika Malostranské korekce, kde redaktor Miroslav Korecký glosuje politické dění, odlehčený je i závěrečný příspěvek pořadu, který většinou zobrazuje přeřeky či humorné situace a příhody politiků. V podobném duchu se nese i každoroční silvestrovský speciál.

Kontroverze i ocenění

V roce 2009 musela být z archivu na žádost tehdejšího prezidenta Klause stažena epizoda obsahující příspěvek, který jej zachycoval těsně před pronesením projevu. Klaus to označil jako neetické a žádal omluvu.

Předseda hnutí SPD celý pořad označuje jako manipulativní a odmítá dávat rozhovory redaktorům, kteří se na něm podílejí.  Premiér Andrej Babiš si delší dobu stěžuje, že pořad 168 hodin proti němu údajně vede kampaň.

Reportáže pořadu mají i přímý, prokazatelný vliv na společnost.. Například po odvysílání reportáže Vejce v kleci, jež odhalovala pozadí klecového velkochovu, se většina obchodních řetězců zřekla vajec pocházejících od slepic v kleci. Pomoci se díky 168 hodinám dočkal i handicapovaný sportovec Zbyněk Švehla. Po odvysílání reportáže o jeho odcizeném handbiku trvalo pouze 25 hodin, než se diváci složili na nový.

« Back to Glossary Index