Michal Jinoch

Michal Jinoch je sportovní komentátor, redaktor, moderátor a dabér. Narodil se v roce 1994 v Chrudimi, kde také studoval informatiku na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb. Následně pokračoval studiem informačního managementu na Univerzitě Hradce Králové, avšak musel ho přerušit pro vysoké pracovní vytížení.

Ke komentování sportovních přenosů se dostal v roce 2012, kdy vyhrál soutěž Staň se komentátorem pořádanou internetovou stanicí TV Tipsport. Do té doby doprovázel svým hlasem pouze zápasy sportovních videoher. V roce 2014 krátce spolupracoval se soukromou slovenskou televizí Slovak Sport.TV, o rok později se usídlil v redakci stanice Nova Sport, kde působí dodnes (aktualizováno 2.4.2019).

Nejčastěji komentuje fotbalové zápasy, věnuje se však i hokeji, házené, beach volejbalu nebo nohejbalu. Na svém webu uvádí, že celkově už doprovázel přes 800 utkání.

Ve volném čase rád aktivně sportuje nebo sleduje filmy z produkce americké společnosti Marvel Studios. Zejména školám nabízí také své moderátorské služby.

« Back to Glossary Index