Forbes

Forbes je americký magazín vydávaný stejnojmennou společností od roku 1917, aktuálně vychází pod vedením šéfredaktora Steva Forbese (aktualizováno 25. 11. 2017). V USA vychází jako čtrnáctideník. Časopis si zakládá na své důvěryhodnosti a zabývá se seriózními tématy, jako technologie, komunikace, věda, politika a právo. Mimo jiné je známý svými seznamy a žebříčky jako např. 100 nejbohatších lidí světa aj.

Od 2. listopadu 2011 vychází také česká verze tohoto časopisu. Je vydávaná slovenským nakladatelstvím MediaRey SE jako měsíčník a to pod vedením bývalého šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka (aktualizováno 25. 11. 2017). Stejně jako v Americe se i u nás stal známým svými žebříčky jako např. 70 nejbohatších Čechů nebo 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Nejvíce výtisků tohoto časopisu (28 tisíc) se prodalo v červnu 2016, ve kterém byl rozhovor s Jaromírem Jágrem.

Mezi další publikace Forbes, Inc. patří magazíny Forbes Life, Forbes Travel Guide, Forbes Asia a celkem patnáct jazykových verzí (včetně české a slovenské).

« Back to Glossary Index