Seznam

Televize Seznam je soukromá, celoplošně vysílající televize. Své vysílání spustila 12. ledna 2018, čímž se řadí mezi nejmladší televize v České republice. Mezi její obsah patří od začátku zpravodajství i publicistika, často přejaté, a původně vysílané na internetových webech Seznam zprávy nebo Stream.cz.

Televize již od svého začátku vysílá ve třetím multiplexu, díky kterému je dostupná na většině našeho území. Původně ale dle serveru mediaguru.cz měl Seznam vysílat v regionální sítí 8 Českých Radiokomunikací, čímž by byl dostupný ve výrazně menším počtu domácností, zejména pak v krajských městech a jejich okolí.

V říjnu 2018 spustila televize své vysílání i na streamovací platformě Apple TV, která již dříve měla ve své nabídce Stream.cz.

Mezi významné osobnosti vysílání od začátku patří Jindřich Šídlo se svým pořadem Šťastné pondělí nebo Jiří Kubík věnující se investigativní žurnalistice. Mezi významné pořady patří také diskusní pořady Výzva nebo Štrunc! nebo investigativní Ve stínu.

Provozovatelem Seznam TV je Seznam.cz miliardáře Iva Lukačoviče, který se do budoucna netají plány spustit i rádiovou verzi Seznamu. Na pozici ředitele nahradil Jakuba Ungnera v září roku 2019 Ivan Mikula.

« Back to Glossary Index