Daily Mail

Daily Mail je britský bulvární deník vycházející od pondělí do soboty. Vlastníkem tohoto pravicového deníku je miliardář Jonathan Harmsworth. Šéfredaktorem je od roku 2018 Geordie Greig. Vydává ho DMG Media v Londýně. Jedná se o tzv. middle-market noviny. Obsahově proto cílí na široké spektrum lidí. Zaměřují se především na zábavu, skandály a osobní příběhy. Pokrývají ale také nejdůležitější zpravodajství.

Tento deník založil v roce 1896 Alfred Harmsworth, také známý pod jménem lord Northcliff. Harmsworth byl průkopníkem bulvární žurnalistiky, zaměřil se na nižší a střední třídu pomocí zábavných obsahů a také nízké ceny novin (tzv. penny press). Ke zvýšení prodejů používal různé reklamní triky. Své noviny podřídil čistě ekonomickému aspektu. Na začátku minulého století dosáhl Daily Mail milionového denního nákladu jako první na světě a je tak označován za počátek masového tisku (tzv. Northcliffovská revoluce).

V současnosti se jedná o nejprodávanější deník ve Spojeném království – v roce 2020 se dostal na první příčku před bulvární deník The Sun, který si své první místo držel 42 let. Průměrný denní náklad přesahuje milion výtisků.

« Back to Glossary Index