Jsem v obraze

Jsem v obraze je projekt vzniklý původně jako instagramový profil @jsemvobraze. Založila ho Johana Bázlerová, studentka Mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické Praha. První příspěvek přidala 2. září 2020.

Jak název napovídá, profil má za úkol udržovat veřejnost v obraze, informovat o nejdůležitějších aktuálních událostech z České republiky i ze světa a čerpat přitom ze seriózních zdrojů. Stručnost i barevná grafika cílí převážně na mladou generaci. Vedle aktualit, politických témat a připomínek významných výročí Bázlerová vytváří i sérii příspěvků o pozitivních zprávách z předešlých týdnů. Do ledna 2022 instagramový profil nasbíral přes 86 tisíc sledujících.

Rok po vzniku instagramu Jsem v obraze začal pod záštitou společnosti GoOut vycházet stejnojmenný podcast. Pro jeho tvorbu se Johana Bázlerová spojila se studentkou Žurnalistiky na Univerzitě Karlově Terezou Povolnou. Od 8. září 2021 mají vycházet epizody o délce zhruba 45 – 75 minut každou středu. Pravidelnost ale není zcela dodržována. Formou neformálního dialogu probírají Bázlerová s Povolnou obdobná témata, jaká nabízí ve svých shrnutích na sociálních sítích, především z oblasti politiky a médií. Přidávají k nim vlastní subjektivní názory a postoje. Nespisovnost, hovorovost či anglicismy v jejich projevu indikují, že primární cílovou skupinou jsou jejich vrstevníci.

« Back to Glossary Index