Spark

Spark Rock Magazine je český měsíčník vycházející od roku 1992. Mapuje dění na světové i tuzemské rockové hudební scéně. Zpracovává informace a zajímavosti o různých odnožích a žánrech rocku, od pop rocku po black metal či death metal. Redakci Sparku tvoří více než tři desítky členů, pozici šéfredaktora zástává Karel Balčirák. Současným vydavatelem periodika je společnost SMILE MUSIC s.r.o.

Mezi pravidelné rubriky patří například Albová bouře, která poskytuje přehled premiér hudebních novinek. V rámci rubriky Records redaktoři hodnotí nově vycházející tituly. Interview přináší rozhovory s hudebními interprety. Ohlédnutí za tematickými historickými milníky a jubilei naopak nabízí rubriky Historická studna, Rockoví Mohykáni, Galerie Titánů, Klenoty albových archivů a Kulturní špionáž. Uprostřed sešitu s rozsahem 114 stran se vždy nachází plakát o formátu A2 korespondující s motivem na titulní straně.

Spark klade značný důraz na interakci se svými čtenáři, kterým dává spoustu příležitostí, aby aktivně přispívali k obsahu časopisu. V každém čísle se objevuje několik dopisů od veřejnosti a anketa Čtenářský top5 o nejoblíbenějších hudebních titulech v daném měsíci. Místo na stránkách Sparku dostávají také reportáže o hudebním vkusu a koncertních zážitcích samotných čtenářů. V rubrice Kvízy mohou zájemci hrát o ceny.

Některé články z redakce Sparku jsou dostupné na stránkách spark-rockmagazine.cz. K časopisu rovnež patří e-shop sparkshop.cz. Spark vychází v nákladu 20 000 kusů vždy první den v kalendářním měsíci. Distribuce probíhá v České republice a na Slovensku. Dá se předplatit v papírové či elektronické verzi.


aktualizováno 27. 1. 2022

« Back to Glossary Index