Pavel Čapek

Pavel Čapek se narodil roku 1958, je český sportovní novinář, televizní redaktor a sportovní komentátor. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou 1977-1981. V redakci sportu České televize (ČT) pracuje od roku 1980, ale jako stálý člen hlavní redakce sportu působí od roku 1984. Zaměřuje se především na fotbal, rychlostní lyžování či veslování.

V redakci sportu ČT působí také jako vedoucí dramaturg sportovních přenosů. K roku 2011 komentoval více než 1500 přímých přenosů a záznamů. V drtivé většině případů se jedná o fotbal. Vyzkoušel si ale například i box či tenis. Pravidelně komentuje zápasy Ligy mistrů, české reprezentace, mistrovství světa a Evropy.

Je také pozitivně či negativně hodnocen díky svým osobitým hláškám jako: „V Sarajevu jsou dodnes na každém kroku patrné stopy občanské války. Sám jsem Sarajevo navštívil v roce 1999, takže mohu potvrdit, že tomu tak skutečně je“ či „Drtíme Řeky jako olivy do olivového oleje“

« Back to Glossary Index

KOMENTÁŘE

  • Profilový obrázek Jan Tománek

    Dodnes je komentování pana Čapka třeba tenis je katastrofa jeho nesmyslné a krkolomné komentáře které se vůbec nehodí k tenisu chybí veškeré odborné výrazy k úderům a hře a všeobecné fráze se hodí na více sportů najednou.Nechapu jak vůbec ho nechají komentovat přímé přenosy O2 tenis postrádá to veškerý odborný komentář tenisu.Nesmyslné slovosledy,, mám takový dojem že zápas ji protéká mezi prsty,, nebo se nevěnuje situaci na hřišti.Je to tak ubohé že to nevydržím a vypnu zvuk abych se v klidu dodival na zápas.Měl by ho někdo měl poslat do důchodu jako kdysi p. Černeho kdy koktal a nikdo mu nerozuměl.Když to někdo dělá 50let neznamená to že to pořád dělá dobře je plno mladých i bývalých hráčů co to komentují odborně.S pozdravem Tománek.

Přidat komentář