Filip Titlbach

Filip Titlbach se proslavil především jako rozhlasový moderátor a jeho hlas je ikonou Studia N provozovaný Deníkem N.

Narodil se v roce 1993 na Sokolovsku na západě Čech a právě v Sokolovském deníku započal svoji novinářskou kariéru. Po ukončení místního gymnázia pokračoval na obor žurnalistika na FF Univerzity Palackého. Stál u zrodu nezávislého univerzitního hudebního rádia UP AIR. Cenné zkušenosti získal v olomoucké redakci MF DNES a v regionálním studiu Českého rozhlasu (ČRo). Za práci v ČRo Olomouc získal 2. místo v Regionální novinářské ceně kategorii rozhlas.

Nedokončil studia a začal pracovat v Českém rozhlasu, kde původně působil na pozici redaktora se zaměřením na pražskou politiku, později se přesunul do Radia Wave. Na stanici Českého rozhlasu určené pro mladě smýšlející posluchače moderoval pořad Kvér a publicistický magazín Přes čáru. Věnoval se také proudovému vysílání.

V září 2019 přesídlil do redakce Deníku N. Dostal na starost založení zpravodajsko-publicistického podcastu Studio N, který se snaží přinášet obsah každý všední den. Spolu s pořadem Vinohradská 12 se jedná o dva přední zpravodajské podcasty.

Filip Titlbach se zaměřuje na témata LGBT komunity, vztahů a sexuality. Za rozhovor s filozofkou Hogenovou a příspěvek o homofobii v Česku získal cenu Sdružení pro rozhlasovou tvorbu. K jeho tématům patři i politika, sociální a menšinová témata.  Za článek „Ředitel školy musel vysvětlovat okolnosti přednášky o komunismu“ obdržel mezinárodní novinářskou cenu pro regionální žurnalisty Visegrad Local Press Award.

« Back to Glossary Index