Wave

Radio Wave je stanice Českého rozhlasu, která primárně cílí na mladou generaci. První vysílání stanice proběhlo 13. ledna roku 2006. V té době ještě pod názvem ČRo 4 – Radio Wave. Šéfredaktorkou Radia Wave je od roku 2015 Iva Jonášová.

Stanice poskytuje lineární vysílání, posluchači mohou rádio naladit každý den v týdnu. Radio Wave je známé především pro tvorbu podcastů. Publiku umožňuje poslech ze záznamu neboli on demand. Podcasty jsou k nalezení na stránkách Radia Wave a na dalších podcastových platformách.

Hlavní cílovou skupinou Radia Wave jsou mladí diváci. Nejvíce se mezi posluchači objevuje generace mileniálů a generace Z. Platforma se snaží své publikum zaujmout výběrem témat, způsobem vyjadřování, používáním slangu a obecné češtiny.

Témata podcastů jsou opravdu různá a je z čeho vybírat. Kupříkladu pořad Sádlo se zaměřuje na ženský vzhled a tlak společnosti, v podcastu Čelisti se autoři věnují novinkám ze světa filmu. Podcast Šeptem se zaměřuje na vztahy a lidskou sexualitu a v Mikrovlnách se posluchači dozvědí něco o bizarních událostech uplynulého týdne. Na Radiu Wave vznikl i první podcastový seriál Zkouškový, který skrze telefonní hovory sleduje životy studentů během zkouškového období.


aktualizováno 27. 1. 2022

« Back to Glossary Index