Bomby k tyči

Podcast Bomby k tyči založil v roce 2020 sportovní komentátor a reportér Richard Tesař spolu s bývalým hokejistou Jakubem Koreisem. Během necelých dvou let se stal nejposlouchanějším českým hokejovým podcastem. První epizoda vyšla 12. dubna 2020 a historicky prvním hostem byl hokejista Milan Gulaš. Od osmé epizody s Petrem Kodýtkem je kromě audio záznamu pořizován i video záznam na YouTube. Kromě YouTube můžeme Bomby k tyči vyhledat i na Spotify a Apple podcasts. Bonusový placený obsah se nachází pouze na platformě Herohero, kde si diváci mohou kromě klasického dílu pustit taky speciální rubriky Bomby v NHL, Bomby for heroes nebo Inside the NHL, kterým provází novinář Jan Eichler. V současné době si bonusový obsah předplatilo téměř 500 posluchačů.

Od podzimu 2021 moderátoři podcastu navštěvují města ČR a pořádají živé show s diváky. V prosinci 2021 vyšla kniha Bomby k tyči obsahující zveřejněné i nové, nezveřejněné rozhovory.

Každý díl je rozdělený na tři části. Začátek tvoří přibližně 40 minut dlouhý „předjezd“, ve kterém Richard Tesař a Jakub Koreis rozebírají hokejové dění v Česku i zahraničí z posledního týdne. Poté následuje samotný rozhovor a po něm krátký závěr.

Každá epizoda má na YouTube 3 000–13 000 zhlédnutí. Počet závisí na atraktivitě hosta. Výjimkou jsou díl s Jiřím Tlustým a dvojrozhovor s Martinem Nečasem a Martinem Kautem, které mají přes 20 000 zhlédnutí.

Některé hlášky z podcastu se už v českém hokejovém prostředí uchytily, například „vikejř jako kráva“.


aktualizováno 27. 1. 2022

« Back to Glossary Index