Šafařík se stal novým předsedou Rady ČRo

Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík (na archivním snímku z 18. října 2013). ČTK Vondrouš Roman
Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík (na archivním snímku z 18. října 2013). ČTK Vondrouš Roman

Rada Českého rozhlasu má ode dneška nového předsedu, kterým se stal dosavadní místopředseda Petr Šafařík. Ke změně došlo poté, co předsednictvo rady v čele s bývalým předsedou Michalem Stehlíkem rezignovalo. Novými místopředsedy budou Milan Badal a Ivan Tesař.

Stehlík svou rezignaci zdůvodnil okolnostmi kolem odchodu bývalého generálního ředitele Petera Duhana, který ke 3. listopadu rezignoval na svou funkci ze zdravotních důvodů a možnému střetu zájmů při zaměstnání svého syna Andreje. Dozorčí komise rady dnes informovala, že zaměstnání Andreje Duhana a bývalého radního Tomáše Ratiborského bylo v rozporu se zákonem.

Kromě volby nového vedení rada dnes také schválila výši mzdy prozatímního generálního ředitele Karla Zýky ve výši 150.000 korun měsíčně a byla informována o tom, že novou šéfredaktorkou rádia Wave pro mladé se stane od prosince Iva Jonášová, která ve funkci nahradí Tomáše Turka. Jonášová dosud působila jako autorka pořadů, dramaturgyně, režisérka, moderátorka a redaktorka na různých stanicích Českého rozhlasu i v České televizi.

Jiří Vejvoda, který rezignoval na pozici místopředsedy, zároveň uvolnil místo mluvčího rady. Na jeho pozici stane Ivan Tesař.

Už dříve rada vyhlásila otevřené výběrové řízení na řádného generálního ředitele a termín podání přihlášek stanovila na 9. prosince. Uchazeči o tento post musí předložit radě projekt na období 2016 až 2021. Do druhé kola postoupí pět kandidátů, kteří absolvují veřejné slyšení. Samotná volba by měla nejpozději proběhnout 3. února 2016.

Nový předseda Rady ČRo Šafařík, který je také vysokoškolským pedagogem, je jejím členem od června 2011. Od května 2014 byl místopředsedou.
Zdroj: ČTK

 

 

 

KOMENTÁŘE

Přidat komentář