Pařížský masakr v médiích: Internet. IHned.cz nemá online reportáž, Wikipedia zakládá nové heslo

paris-peace-logoV noci z 13. na sobotu 14. listopadu Paříž zasáhla série teroristických útoků IS. Odezva byla okamžitá, jak z masových médií, tak na sociálních sítích. Jak celou událost reflektovala média? Takto reagoval internet.

Server Reddit spouští vlákno [live] Shooting at Paris.  Moderátoři přidávají aktuální informace o stavu útoků, počtu rukojmích, zároveň zveřejňují odkazy na žívá vysílání televize a videa z míst činu.soc. sítě1

Postupně se objevují i další typy zpráv, jako nařízení policie zůstat doma a nevycházet, vyjádření vysokých světových politiků a čísla na zahraniční ambasády.

soc. sítě2

Celá událost dostala i svůj článek na Wikipedii, který stále prochází úpravami.

Sociálními sítěmi se rozmáhá vlna soustrasti. Na Twitteru a Facebooku se šíří hashtag značící vzájemnou solidaritu a soucit s oběťmi, #prayforparis.

Facebook přidává krátkodobou funkci, která umožňuje překrýt profilovou fotku francouzskou trikolórou. Krátce po vypuknutí útoků přidali funkci, která umožnila dát příbuzným vědět, že jsou v pořádku.

YouTube mění grafiku svého loga a přidává rychlý odkaz na aktuální videa k události.

soc. sítě3

Na Twitter se dostávají předběžné titulní strany některých francouzských a britských tištěných médií.

soc. sítě4

 

Tuzemská online média 

Novinky.cz nasadily online reportáž, pravidelně aktualizovanou až do pondělí 16. listopadu. Sekce věnovaná Pařížskému masakru a následným událostem zatím obsahuje 32 článků a zpráv. V pátek večer 20.11. – týden po incidentu – se nadále objevují aktuality spojené s útokem.

soc. sítě5

Server iDnes.cz také vsadil na aktualizovanou reportáž. 20.11. server stále nabízí rychlý odkaz na rubriku Teroristické útoky v Paříži, kategorii „Nejčtenější“ stále obsazují články z této rubriky. Na hlavní stránce se ale tato sekce nezobrazuje, vystřídaly ji zprávy o teroristickém útoku v Mali.

soc. sítě6

Online reportáž Aktuálně.cz je na rozdíl od těch předchozích stále aktivní a je umístěná na hlavní stránce serveru. Od začátku incidentu v pátek 13.11. stále přináší aktuální dění ohledně teroristického útoku. Samostatnou rubriku server nevytvořil.

soc. sítě7

Online verze Hospodářských novin iHned.cz téma Pařížských útoků pokrývala asi nejméně. Online reportáž se nekonala, vlastní rubriku server události nevytvořil a týden po útoku se k ní nevztahují téměř žádné aktuální zprávy.

Echo24.cz se k celé tématice vrací kompletním shrnutím celého dění během týdne. Server disponuje tématem „Útoky ve Francii“, po jehož rozkliknutí se objeví nabídka. Více než 30 článků, většina z nich je z první poloviny týdne. Více se k útokům nevrací.

Čtete také:

Pařížský masakr v médiích: Televizní stanice. Téměř 9 hodin zpravodajství o útocích, Nova se tématu věnuje nejvíce

Pařížský masakr v médiích: Celostátní tisk. Eiffelova věž vrhá stín i na 17. listopad

Paříž na stránkách českých týdeníků

KOMENTÁŘE

Přidat komentář