Josef Kvasnička odpovídá: Na co si musíte při živých vstupech dávat pozor?

kvasnickaRedaktoři regionálních redakcí České televize natočí denně jednu až dvě reportáže. Kromě toho poskytují zpravodajských relacím živé vstupy či telefonáty. Podobně je na tom i Josef Kvasnička, který pracuje v její zlínské redakci.

Na co si musíte dávat největší pozor při živých vstupech do zpravodajských relací? Dostal jste se do nějaké nebezpečné situace během živého vstupu?

Pozor si hlavně musím dávat na faktickou správnost vstupu. Je to živé vysílání, už nikdo nemůže odstranit chybu, která by se objevila ve vysílání. Proto je nutné, abych byl v tu chvíli koncentrovaný, měl v hlavě uspořádané aspoň základní myšlenku a linii vstupů. Co se týká okolí, je dobré být obezřetný. Žádné reálné nebezpečí mi zatím nikdy nehrozilo, nepřipouštěl jsem si ho. Jedny z nejrizikovějších vstupů jsou obvykle ty se sportovními fandy, kteří rádi využívají davové psychózy a předvádějí se. Pak je dobré být domluvený s kolegy z osádky přenosového vozu, aby ohlídali to, co se děje mimo zorné pole. Periferně je to pak na každém vstupujícím, s rostoucími zkušenostmi už myslím dokážu vyhodnotit možná rizika.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář