Aktuálně.cz 

První ryze české online médium založené 1. listopadu 2005. Majitelem média je mediální dům Economia Zdeňka Bakaly. Šéfredaktorem je od dubna 2023 Pavel Švec, který nahradil Jana Nevyhoštěného.

Aktuálně.cz nabízí informace ze široké palety oblastí: zprávy z domova a zahraničí, z kultury, sportu. Najít zde můžeme taktéž názory, komentáře a kategorii Lifestyle. Novinkou od ledna 2023 je videopořad Spotlight moderovaný Světlanou Witovskou a Lindou Bartošovou. Hosté pořadu jsou jak více, tak i méně známe osobnosti hovořící o tématech, které rezonují společností i o těch, která nejsou tolik medializovaná, ale svůj prostor by si zasloužila.

Od svého vzniku je web Aktuálně.cz jedním z nevlivnějších v České republice. Důkazem může být, že je citován ostatními domácími médii. Zmiňován je také za hranicemi naší země. Denně je zveřejněno okolo 100 zpráv.

První ocenění se Aktuálně.cz dostalo již rok po vzniku, když v premiérovém ročníku Křišťálové lupy se stal Internetovým projektem roku 2006. Ve stejné anketě uspělo roku 2010 3. místem v kategorii Média – všeobecná. V průběhu let byli oceněni i samotní redaktoři média v rámci novinářské ceny.

Zdroje:

https://www.aktualne.cz/

https://video.aktualne.cz/spotlight/r~6a3c50aa9c8c11ed8980ac1f6b220ee8/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Aktu%C3%A1ln%C4%9B.cz 

« Back to Glossary Index