Rádio Haná 

Soukromé regionální rádio založené 7. května 1992 v Olomouci. Zaměřené je na hudbu, o čemž svědčí podtitulek – největší hudební výběr.

Rádio Haná si posluchač může naladit na území střední Moravy (Hané), signál stanice dosahuje i na Valašsko nebo i severní Moravu. Stanici lze stejně jako další v dnešní době naladit i online.

Rádio Haná je zaměřené na hudbu a regionální zpravodajství. Nabízí dopravní zpravodajství především z Olomouckého kraje, pozvánky na kulturní, sportovní, společenské akce, výrobu reklamních spotů. Rádio se krom vysílání zaměřuje na pořádání plesů, společenských akcí, které moderují sami moderátoři stanice jako je třeba Pálení čarodějnic Olomouc nebo Májová slavnost. Již šest let pořádá soutěž s názvem Objev roku Rádia Haná, ve které mají mladí umělci z regionu šanci na to zviditelnit se jak ve vysílaní stanice, tak i na veřejnosti.

Po celou dobu existence působí v rádiu Martina Procházková, která je v České knize rekordů vedena jako nejdéle působící moderátorka soukromé stanice. Svérázná moderátorka jak za rozhlasovým mikrofonem, tak především na venkovních akcích. Dlouhodobě můžeme na této stanici poslouchat hlas Lukáše Kobzy, který má pod palcem ranní vysílání. Dalšími moderátory jsou Štěpán Horák, Tomáš Gottwald, Petra Černobilová a Leona Vaculková.

Pořady Rádia Haná jsou většinou situovány podle denní doby, hraného žánru hudby. Řadu let je každý všední den vysílána Procházka pamětí, hodina s písničkami a událostmi z jednoho konkrétního roku, který je prozrazen až na konci pořadu.

Pod Rádio Haná patří stanice Skyrock pro příznivce rockové hudby. V roce 2021 spatřil světlo světa další projekt s názvem Rádio Metropole, které je orientováno na posluchače ve studentském věku. Posluchači zde mohou krom nejnovější muziky poslouchat i DJ sety a podcasty. Internetové zpravodajství zajišťuje po stejnou dobu jako Metropole web Report.cz, která přináší zprávy aktuální, z dopravy, sportu. Každé okresní město Olomouckého kraje má svoji report sekci pro lepší dosah regionálních zpráv.

Zdroje:

https://www.radiohana.cz/

https://www.radiohana.cz/radio-hana-skyrock

https://www.radiometro.cz/#about

https://report.cz/

« Back to Glossary Index