Iva Jonášová je novou šéfredaktorkou Radia Wave

Iva Jonášová - rádio WaveOd počátku prosince vystřídá Tomáše Turka na pozici šéfredaktora Radia Wave Iva Jonášová. Rozhlasová stanice pro mladé posluchače se pod jejím vedením zaměří především na kreativní a multimediální projekty a podporu pokrokových hudebních formátů a kapel. Nová šéfredaktorka má bohaté zkušenosti s prací jak v Českém rozhlase, tak i v České televizi.

„Radio Wave čeká v roce 2016 řada událostí a programových novinek. Už 16. ledna oslavíme deset let jeho existence na velkolepé party v pražské MeetFactory. Na jaře otevřeme nové vysílací studio na Vinohradské třídě, kde budou moderátoři v přímém kontaktu s veřejností,“ uvedla nová šéfredaktorka radia Wave Iva Jonášová.

„Věřím, že Radio Wave díky změně na šéfredaktorském postu přinese mladému publiku kreativní programovou nabídku. Dosavadnímu šéfredaktorovi Tomáši Turkovi bych pak chtěl poděkovat za jeho práci pro Radio Wave i pro celý Český rozhlas,“ nechal se slyšet náměstek programu a vysílání René Zavoral.

Nová šéfredaktorka působí v ČRo od loňského roku na pozici dramaturgyně nových formátů, kde se zaměřuje na jejich vývoj a další projekty pro mladou generaci. Také od roku 2014 vede projekt Czeching, který se věnuje vývozu současné české nemainstreamové hudby za naše hranice. „Věnovat se budeme nadále podpoře české hudební scény prostřednictvím koncertní série Live Sessions a talentových soutěží Startér a Czeching,“ dodala Jonášová.

Iva Jonášová vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Působila jako autorka pořadů, dramaturgyně, režisérka, moderátorka a redaktorka na různých stanicích Českého rozhlasu a také v České televizi. Je spoluzakladatelkou obecně prospěšné společnosti StreetCulture a členkou několika porot hudebních cen.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář