Vlevo dole

Politický podcast novinářů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího, který vychází na Seznam Zprávách už dva roky. Jelikož jsou oba autoři a zároveň účinkující političtí novináři, i podcast se věnuje české politice. Formou komentářů se pouštějí do problémů, kauz, kampaní a novinek nejen ze zákulisí české politické scény. Kromě Stuchlíkové a Dolejšího, kteří odvádí přípravu témat, rešerši i následnou moderaci, se na Vlevo dole podílí i Robert Sandra jakožto zvukař a režisér. Nedílnou součástí je také Jan Kordovský, editor rozvoje podcastů Seznam Zpráv.

První díl s názvem Je Andrej Babiš opravdu „v pohodě“? byl vypuštěn 17. prosince 2019. Od té doby vychází v pravidelném intervalu týdeníku každou středu v pravé poledne. Díky tomu, že podcast není vázán na předem danou stopáž, je délka jednotlivých epizod rozdílná. Odvíjí se od tématu a většinou se pohybuje mezi půl až celou hodinou. Kromě pravidelných středečních epizod vydávají i nepravidelně „krátkého glosaře“ Reaktor, který vychází v řádu několika hodin po nahrání a reflektuje pro danou chvíli aktuální téma ve společnosti.

Podcast nese název podle legendární kauzy o údajném článku Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman, který se měl nacházet v novinách právě vlevo dole.

« Back to Glossary Index