Reuters

Reuters je nezávislá zpravodajská agentura založená v roce 1851. Jejím zakladatelem byl podnikatel a novinář německého původu Paul Julius Reuter. Agentura od svého počátku sídlí v Londýně. Současným vlastníkem agentury je od roku 2008 kanadská mediální společnost Thomson Reuters, jež sídlí v New Yorku. V současnosti se pravděpodobně jedná o zpravodajskou agenturu s největším polem působnosti na světě.

Agentura má rozsáhlou síť novinářů, fotografů a kameramanů v zemích svého působení. Své spolupracovníky má i v České republice. Zároveň také využívá místních zdrojů, ať už lokálních médií nebo pouze očitých svědků.

Reuters do svého zpravodajství zahrnuje veškeré politické a ekonomické dění, dále poskytuje informace z finančnictví a burz.
Zároveň tím konkuruje např. agentuře Bloomberg. Také informuje o sportovním dění ve světě, především z oblastí fotbalu, kriketu, golfu, rugby nebo tenisu.

Je známá také svou přísnou neutralitou, dodržováním objektivity, a důkladným fact-checkingem na několika úrovních. Ročně vyprodukuje přes dva miliony zpráv a více než tři čtvrtě milionu fotek a videí.

Novináři agentury Reuters patři mezi nejvíce oceňované na celém světě. V nominacích na Pulitzerovu cenu se pravidelně umisťují zástupci této agentury a mnohdy ji také získají.

« Back to Glossary Index