Petr Vichnar

Petr Vichnar se narodil se 31. října 1953 v Praze. Od útlého věku projevoval zájem o sport a literaturu, proto se rozhodl po ukončení střední školy studovat na Karlově univerzitě tělocvik a češtinu. Poslední rok studií na vysoké škole začal spolupracovat s Československou televizí (později Česká televize), kde ze začátku působil jako externí člen ve sportovní redakci.

Později se stal stálým členem redakce, kde se do povědomí veřejnosti dostal zejména coby sportovní komentátor především hokeje, krasobruslení, házené, vodního slalomu, zápasu a sjezdového lyžování. Diváci ho mohli též vídat na televizních obrazovkách jako moderátora sportovního zpravodajství Branky, body, vteřiny, ve kterém působí nepřetržitě od roku 1980. V redakci České televize se postupem času vypracoval na dlouholetého člena vedení a nějaký čas působil i jako šéf úseku sportovních komentátorů.

Za vrcholy své televizní práce považuje především komentování 16 mistrovství světa v ledním hokeji, 5 olympijských her a 1 Světový pohár. V roce 2015 se však při hokejovém šampionátu konaném v České republice rozhodl ukončit své působení v hokejové redakci.

Za svou bohatou kariéru získal pětkrát cenu TýTý v kategorii sportovní moderátor roku. Mezi kolegy je uznáván hlavně za svou svědomitou přípravu, velkou profesionalitu a skvělý um improvizovat.

V osobním životě je Petr Vichnar podruhé ženatý a má tři děti.

« Back to Glossary Index