Ondřej Zamazal

Ondřej Zamazal se narodil 23. ledna 1981 v Mostě. Jedná se o českého televizního redaktora, který pracuje v České televizi na pozicích reportéra, moderátora a také komentátora. Zaměřuje se především na lední hokej, florbal a plavání.

Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde také úspěšně získal doktorát. V rámci svého postgraduálního studia se zaměřuje především na fungování médií v Československu ve 40. a 50. letech a následně na to, jakou roli média hrála v politických procesech.

Svoji kariéru započal jako dopisovatel týdeníku Herald, ve kterém působil mezi lety 1969-1999. V dubnu roku 2000 se stal externím členem Redakce sportu České televize a od roku 2006 je jejím stálým zaměstnancem. Jako reportér působil v pořadech Branky, body, vteřiny, Buly a Zprávy ČT24. Moderoval také několik hokejových besed. Podílel se na vysílání olympijských her (např. Peking, Vancouver). Dále se v roli reportéra zúčastnil hned několika MS v jak v hokeji, tak ve florbalu.

Pokusil se posunout na post generálního ředitele České televize, a proto se v letech 2009 a 2011 přihlásil do konkurzu o tuto pozici. Byl však vyřazen hned v prvním kole volby.

Napsal také svou vlastní knihu Čistič – Pozor, píská Milan Minář. Tato biografie pojednává o životě jednoho z nejlepších českých rozhodčích, který se musel ve svém osobním životě vypořádat s ledajakými karamboly.

« Back to Glossary Index