Michal Hrdlička

Michal Hrdlička se narodil 9. prosince 1988 v Praze. Je to český sportovní komentátor a moderátor, do léta roku 2016 uváděl sportovní relaci TV Nova Sportovní noviny.

Narodil se ve sportovní rodině (otec Václav Hrdlička, bratr Tomáš Hrdlička), sportuje už od dětství, hrál fotbal a chtěl být profesionálním fotbalistou. Po zranění kolene se jeho plány změnily, přesto stále hraje fotbal za Všenory. Kromě fotbalu rád běhá a hraje tenis.

V roce 2013 bylo oznámeno, že se stal partnerem kolegyně z televize Nova, moderátorky Lucie Borhyové a 25. června 2014 se jim narodila dcera Linda. Dne 14. října 2015 však potvrdili rozchod. V létě 2016 oznámil svůj vztah s tenistkou Karolínou Plíškovou. V červenci 2018 se v Monaku konal svatební obřad.

Od roku 2009 pracoval v redakci sportu TV Nova. Byl moderátorem Sportovních novin této televizní stanice a komentátorem sportovních událostí. Velkou sportovní akci moderoval poprvé v roce 2014, kdy ho TV Nova vyslala komentovat zimní olympiádu 2014 v Soči. V červenci 2016 však televize Nova oznámila jeho propuštění.

Našel si tedy jiné angažmá. Již téměř dva roky moderuje svůj vlastní pořad Česká ulička Michala Hrdličky.

V roce 2018 jej povolala na komentátorskou židli O2 TV, jež koupila vysílací práva na nejprestižnější fotbalové ligy na světě. Michal Hrdlička nyní působí jako komentátor v O2 TV, kde rovněž pokračuje v moderování svého pořadu Česká ulička Michala Hrdličky.

« Back to Glossary Index