Karel Šíp

Karel Šíp je český baskytarista, moderátor, bavič, scenárista a písňový textař. Pochází z umělecké rodiny,  jeho otec Karel Hugo Feuerfei (umělecky Šíp) byl operetní herec a zpěvák v ostravském divadle. Od dětství Karel Šíp příležitostně vystupoval v ostravské televizi. Po studiu na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích, kde maturoval v roce 1963, se stal zaměstnancem Československé televize. Pracoval tam jako produkční v letech 1963 až 1973.

V roce 1971 založil skupinu Faraon, která byla postavena na zpěvákovi Jiřím Schelingerovi. Kapela nahrála několik singlů, mezi nimi i hit české populární hudby – Holubí dům. V roce 1973 po jeho odchodu k Františku Ringo Čechovi byl s kapelou v podstatě konec. Karel Šíp na muzikantskou minulost zanevřel a začal se věnovat televizní zábavě. Do povědomí televizních diváků vstoupil v pravidelném televizním pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s hudebním skladatelem Jaroslavem Uhlířem, na tento pořad pak přímo navázala zábavní show Galasuperšou. Uváděl i pořad Klip klap a několik silvestrovských televizních estrád.

V nedávné době také úspěšně moderoval několik pořadů na TV Nova jako byly Horoskopičiny a Skopičiny nebo Rozjezdy pro hvězdy. Společně s Jiřinou Bohdalovou moderoval pořad Za oponou s Jiřinou. Později moderoval pořad Za oponou. Spolupracuje také s komikem a bavičem Josefem Náhlovským. Je autorem zhruba 500 písňových textů.V současné době moderuje v České televizi pořad Všechnopárty. Tento pořad běží v České televizi přes 10 let. Jeho první manželka byla zpěvačka Marcela Holanová, se kterou má syna Karla (* 1981). S druhou manželkou, která se jmenuje Iva, má syna Jana (* 2003).

« Back to Glossary Index