Golf Chanel

Golf Channel je česká varianta amerického sportovního televizního kanálu. Jde o exkluzivní stanici, která vysílá 7 dní v týdnu 24 hodin denně golf. Program je vysílán výhradně v českém jazyce (80%) a doplňuje ho jazyk anglický.

V roce 2007 byla vydána licence pro provoz vysílání Golf Channelu, o rok později bylo vysílání zahájeno jak v České republice, tak na Slovensku. Zprvu byl program zprostředkováván výhradně v angličtině, postupně však přešel do češtiny. První česky komentovaný přímý přenos byl v roce 2010.

V současnosti stanice vysílá přenosy z nejprestižnějších golfových sérii na světě, kterými jsou PGA Tour, LPGA Tour a nejvyšší soutěž v Evropě European Tour. Z hlavních turnajů sezony nechybí tři major turnaje – The Open, US Open a PGA Championship. Program tvoří nejen živé přenosy, ale i talk show pořady, dokumenty o golfu a slavných hráčích, či aktuální golfové zpravodajství. Pro rekreační golfisty jsou připraveny programy s tréninkovou tematikou.

V České republice a na Slovensku je golf oblíbeným sportem. Golf Channel se za svou krátkou kariéru zviditelnil a v roce 2016 byla zaznamenána týdenní sledovanost okolo 150 000 diváků.

Mezi komentátory Golf Channelu patří Mike Hrubý, Milan Šterba, Petr Janouch a Dominik Kárník. Ředitelem televizní stanice je Pavel Poulíček. Provozovatelem televizního vysílání Golf Channel je firma ATV CZ, s.r.o.

« Back to Glossary Index