Epocha

Epocha je populárně-naučný časopis vycházející v České republice každých 14 dní. Je součástí nakladatelství RF-Hobby. Kromě toho 3x za rok vychází i Epocha speciál, která je zaměřená jen na jeden specifický fenomén. V současnosti je šéfredaktorkou časopisu Lenka Vlčková (aktualizováno 17.12.) a v redakci pracuje 9 lidí. Hlavními tematickými okruhy časopisu jsou historie, věda, technologie a geografie.

Časopis vychází od 6.dubna 2005 a za tu dobu již stačil získat celkem 3x ocenění Časopis roku, a to konkrétně v letech 2009, 2011 a 2012. Jeho čtenářská základna je přes 330 000 lidí. Objednat si lze tištěné i elektronické předplatné. Má i svou stránku na Facebooku a na Twitteru. Existuje i speciální webová verze, která se jmenuje EpochaPlus.cz, která přidává další články.

Epocha má několik pravidelných rubrik, jedním z nejdéle vycházejících je seriál, který se nejčastěji dělí na 10 – 13 dílů a zaměřuje se určité fenomény (např. slavné páry, válečné operace, tajemství válek apod.). Dalšími jsou „Fenomén Epochy“ (vybraný jev a jeho vývoj v průběhu historie), Galerie velikánů lidstva, kde se vybírají a podrobněji rozebírají životy a odkazy významných osobností z různých oborů, zajímavé nejnovější vynálezy a produkty, listárna a upoutávka na příští číslo. Mezi některé již zaniklé rubriky patřily Superfoto a Epochální svět.

V Maďarsku vychází mutace časopisu, která se jmenuje Látkép. Ta často kopíruje i obsah a titulní stranu čísla.

« Back to Glossary Index