Czech News Center

Dříve působící na českém trhu jako Ringier Axel Springer CZ a.s., je mediální dům s nejvyšším počtem čtenářů na českém území. Nabízí široké portfolio tištěných deníků, časopisů, online magazínů, webových projektů, aplikací či služby virtuálního operátora.

Podle webu vydavatelství, celková čtenost CNC je 3 281 000 čtenářů, což je 37,3 % populace v ČR ve věku 12-79 let.
Vydavatelství je součástí koncernu CZECH MEDIA INVEST a.s., jehož vlastníky jsou Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Mezi nejznámější tituly patří deníky Sport, Aha! a Blesk, jenž je zároveň nejprodávanějším a nejčtenějším deníkem na českém trhu. Mezi vydávané tituly s týdenní periodicitou patří Reflex, Svět Motorů, Auto TIP a časopis ABC (na trhu již od roku 1957). Z měsíčníků stojí za zmínku sportovní časopis GÓÓÓL zaměřující se na mladé fotbalové fanoušky.

Dalším výraznou částí vydavatelství jsou různé doplňkové přílohy a časopisy, z nichž některé jsou velmi populární, typickým příkladem je Blesk pro ženy nebo Sport Magazín. Vydavatelství také patří internetové stránky spojené s vydávanými periodiky. Největší z nich jsou Info.cz, blesk.cz, isport.cz, ahaonline.cz, reflex.cz, auto.cz a abicko.cz.

Méně známým projektem je Akademie žurnalistiky a nových médií, kterou vydavatelství přímo zastřešuje a většina vyučujících pracuje v mediálním domě Czech News Center. Ředitelkou Akademie je Libuše Šmuclerová, která je zároveň i generální ředitelkou vydavatelství CNC. Dříve působila v TV Nova, kde zastávala post programové ředitelky.

« Back to Glossary Index