Barbora Černošková

Barbora Černošková, rozená Koudelková, se narodila 12. března 1982 v Brně. Po úspěšném absolvování gymnáziu v Brně pokračovala ve studiu na Masarykově univerzitě, kde současně studovala na Filozofické i Právnické fakultě, jelikož chtěla pracovat u policie. Během studia si však našla brigádu v rádiu a později uspěla i v konkurzu na post externí redaktorky ČT, kde působila v letech 2003-2007. V průběhu roku 2007 přešla do redakce sportu v ČT v Praze.

Na programu ČT Sport se věnuje moderování pořadu Branky Body Vteřiny. K vidění je i u estetických sportů či dostihů a v roce 2014 moderovala olympijské studio na ZOH V Soči. V České televizi se však nevěnuje pouze sportu. V minulosti uváděla již neexistující hudební magazín Na moll. Od roku 2020 moderuje spolu s Lucií Křížkovou televizní pořad Sama Doma.

V osobním životě se věnovala synchronizovanému plavání, ve kterém se stala třináctkrát mistryní republiky. Jejím manželem je basketbalista Jiří Černošek, se kterým se seznámila při pozápasových rozhovorech.

« Back to Glossary Index