CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS je český zpravodajský kanál provozovaný skupinou FTV Prima ve spolupráci s americkou CNN. Své vysílání odstartoval 3. května 2020 zpravodajskou relací Hlavní zprávy. Partnerství se CNN umožňuje Primě užívat její značku a čerpat zahraniční obsah z rozsáhlé zpravodajské sítě.

Celodenní vysílání nabízí například ranní zpravodajský blok Nový den, publicistický pořad 360° Pavlíny Wolfové, rozhovory se zajímavými hosty nebo zprávy téměř každou hodinu. Každý den je pak od 18:55 připravena hlavní zpravodajská relace, která je souběžně vysílána i na mateřské Primě. Obdobně tomu tak je i v nedělním politicko-diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové.

Televizní vysílání je úzce spjato se stejnojmenným zpravodajským webem cnn.iprima.cz, který přináší aktuální zpravodajství z domova i ze světa. Doplněn je o živé vysílání a archiv pořadů, které diváci znají z televizních obrazovek.

Stanici řídí šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Pavel Štrunc. On-line sekci má pak pod palcem Tomáš Večeřa, který je zároveň i Štruncovým zástupcem.

CNN Prima NEWS je divákům dostupná jak přes pozemní a satelitní vysílání, tak i prostřednictvím IPTV a kabelových operátorů.

« Back to Glossary Index