Evropský internet má změnit svou podobu podle článků 11 a 13 o autorském zákoně, které jsou závazné pro celou EU. Hlasování proběhlo 26. března a europoslanci směrnici přijali. Pro bylo 348, odmítavý postoj vyjádřilo 274 poslanců. Otázka pro šéfredaktory: ,,Jak přijetí článků ovlivní práci v redakcích?“
Erik Tabery, šéfredaktor Respektu:
„Rád bych Vám odpověděl, ale pravda je, že vůbec netuším.“
Petr Koubský, novinář Deníku N:
„Nevíme, nemáme ani ponětí. Bude záležet jednak na tom, jak bude vypadat česká legislativa vycházející z příslušné evropské směrnice, jednak případná obchodní jednání s firmami jako Google. Jasněji v tom bude cca za dva roky, prozatím se neděje a nemění vůbec nic.“
Klára Procházková, šéfredaktorka Roverského Kmene:
„Roverský Kmen je převážně papírový časopis a jeho online verze je sice dostupná, ale články není možné příliš pohodlně sdílet jednotlivě, článek 11 se nás prakticky nedotkne. Jediné, co si umím představit je to, že možná bude online verze hůře vyhledatelná. Co se týče nějakého omezení práce, tak tam si asi neumím představit, jak nás zasáhne. Tím, že jsme tištěné médium, vztahuje se na nás klasický autorský zákon a tiskový zákon, takže zdrojování fotek a zveřejňování jen se souhlasem autora děláme automaticky. Článek 13 se nás pak už netýká téměř vůbec – všechny naše texty jsou autorské a tím pádem se jím vůbec nemusíme zabývat.“