Nový magazín ČT posílí regionální zpravodajství

Česká televize (ČT) představí už tuto sobotu nový zpravodajský týdeník Regiony ČT24, který nabídne rekapitulaci událostí v regionech v uplynulém týdnu. Na jeho přípravě se budou podílet regionální studia v Praze, Brně a Ostravě.

ČT odvysílá premiérový díl pořadu Regiony ČT24 v sobotu 7. dubna od 11:05 hodin. Provázet jím budou moderátoři Událostí v regionech a spolumoderovat vybraní redaktoři.

„Usilujeme o zpravodajský magazín v pravém slova smyslu. Pořad Regiony ČT24 bude zaměřený na dopoledního diváka sobotního proudu ČT24. Vždy za uplynulý týden zmapuje dění v regionech Česka a ukáže divákům, jak vypadá aktuální život v jednotlivých částech republiky,“ přibližuje připravovaný magazín Roman Ondrůj, šéfredaktor regionálního zpravodajství ČT. „Prostor dostanou reportáže natočené speciálně pro tento pořad, ale i videa od iReportérů, reakce diváků či zprávy, které rezonují na sociálních sítích,“ uvádí tisková mluvčí ČT Karolína Blinková.

Každý díl přitom nabídne vždy dvě větší témata určená k diskuzi. „Rádi bychom, aby každé téma obohatilo a zajímalo diváka i z jiného regionu, než kde se odehrává, aby mělo více úhlů pohledu, potenciál k diskuzi a nabízelo různá řešení,“ dodává Roman Ondrůj.

Přidat komentář