Petr Zavadil odpovídá: Je práce zahraničního zpravodaje v Paříži nebezpečná? Změnilo se něco po nedávných teroristických útocích?

zavadil_petrKaždá práce je svým způsobem nebezpečná, ale u žurnalistiky to zvláště poslední dobou platí ještě o to více. Poslední dobou velmi přibývá unesených nebo napadených novinářů. Stačí si vzpomenout na útoky na redakci Charlie Hebdo v Paříži. Nemají to lehké místní novináři, ale ani zahraniční zpravodajové. Na nová bezpečnostní opatření v Paříži jsme se zeptali zahraničního zpravodaje České Televize Petra Zavadila.

Je práce zahraničního zpravodaje v Paříži nebezpečná? Přijali jste nějaká speciální bezpečnostní opatření po teroristických útocích v Paříži? Změnilo se po nich něco nebo vše zůstalo při starém?

Co se týče naší práce, zůstává vše při starém. Nemám pocit, že by práce zpravodaje v Paříži byla nebezpečnější než kdekoliv jinde a žádná speciální bezpečnostní opatření jsme nepřijali. Mluvíme-li o bezpečnostních opatřeních obecněji, pak samozřejmě jisté změny registruji, ať už se to týká počtu vojáků a policistů v ulicích Paříže nebo o něco nervóznější nálady u obyvatel města.

Přidat komentář