Rada Českého rozhlasu bude zítra volit prozatímního šéfa, zakáže mu kandidovat na řádného ředitele

rozhlas logoSoučástí zítřejšího veřejného zasedání Rady Českého rozhlasu (ČRo) bude volba dočasného ředitele, který vystřídá Petera Duhana. Jeho prozatímní nástupce se má funkce ujmout 4. listopadu, Rada má čtyři kandidáty. 

Šance na to, že by situace ve veřejnoprávním rozhlase hasil manažer zvenčí, se snižuje následkem dnešního vyjádření místopředsedy a mluvčího Rady ČRo Jiřího Vejvody„Všichni čtyři adepti jsou zaměstnanci rozhlasu a mají přehled o tom, jak toto veřejnoprávní médium funguje,“ řekl serveru DigiZone.cz.

Prozatímní ředitel musí zavázat Radě ČRo, že nebude kandidovat na řádný post. To proto, aby nám potom nebylo vyčítáno, že prozatímní ředitel byl ve výhodě, když s námi bude po tři měsíce v intenzivním kontaktu, vysvětlil dál Vejvoda serveru DigiZone.cz.

Přestože tato podmínka vyřazuje vážné kandidáty, kteří zvažují přihlášení se do výběrového řízení na řádného ředitele, ani dočasný šéf Rozhlasu nebude jen vyplňovat mezeru mezi Duhanem a jeho nástupcem, k jeho nejzásadnějším úkolům bude patřit schválení rozpočtu ČRo na příští rok.

Rada měla původně na začátku měsíce řešit případné odvolání Petera Duhana z funkce kvůli podezření z porušení zákona. Ten nakonec sám odstoupil pouhou půlhodinu před začátkem zasedání.

 

KOMENTÁŘE

Přidat komentář