Hokej bez červené

Jedná se o podcast České televize (ČT), jenž se zaměřuje na důležitá hokejová témata v českém i světovém prostředí, která zrovna hýbou sportovní veřejností a jsou probrána detailněji než během televizního vysílání. Pořad připravuje a uvádí sportovní redaktor a editor webu ČT sport Petr Musil. Hlavní obsah pak tvoří svými názory a myšlenkami šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba.

Podcast se mohl jmenovat Co se do mikrofonu nevešlo, ovšem Záruba dal přednost právě názvu Hokej bez červené. Tento název má hned dva významy – opravdové hokejové hřiště bez červené čáry a tím pádem volnější povídání o důležitých tématech. Druhý význam je odvozen od červeného vysílacího světla, které běžně svítí v rádiu nebo televizi během živého vysílání. U nahrávání podcastu žádné takové světlo autory neruší.

Úvodní díl vznikl 22. září 2020 a pořad se snaží vycházet každý týden. Díly jsou rozdělené do tří segmentů. První část je tvořena hlavním tématem, následují dotazy posluchačů a díl je zakončen sekcí top5, ta většinou volně navazuje na hlavní téma podcastu.

« Back to Glossary Index