Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý je český novinář, který aktuálně pracuje pro týdeník Reflex. Od roku 2018 pro online verzi tohoto časopisu moderuje pořad Prostor X.

V současné době je známý také pro svůj twitterový účet, kde sdílí jak novinky z veřejného dění převážně z českého prostředí, tak i své osobní názory. K roku 2021 má na Twitteru přes 17 000 sledujících.

V žurnalistice začínal na ČT24 jako redaktor a později editor zpráv. Pracoval na přípravě Událostí, komentářů spolu s týmem Martina Veselovského a Daniely Drtinové. S dvojicí později znovu spolupracoval v DVTV, tam se podílel na stovkách rozhovorů v roli dramaturga a editora. Po odchodu z DVTV začal práci na rozhovorový pořad pro Czech News Center. Nakonec se dostal do Reflexu, o kterém tvrdí, že na něm vyrůstal a do jisté míry jím byl formován.

V rozhovoru pro podcast U Kulatého stolu uvedl, že se považuje za introverta a že mu v roli moderátora dlouhodobě dělá problém se uvolnit před kamerou, protože se před ní necítí komfortně. Je ale přesvědčený, že se během let postupně zlepšuje.

« Back to Glossary Index