Branky, body, kokoti aneb ženy promluvily

Blesk pro ženy uvedl na českou scénu zcela nový projekt: Branky, body, kokoti. Tento pravidelně-nepravidelný pořad představuje zcela ženský pohled na nás svět a společnost. Vtipné a sarkastické komentování všemožných světových i tuzemských událostí mohou diváci sledovat pouze na internetových stránkách Blesku a Facebooku. Moderátorkou se stala herečka Tereza Dočkalová, držitelka ceny Thálie. 

Branky, body, kokoti je nevšední internetové zpravodajství pro ženy. V tuto chvíli vyšly pouze čtyři díly, ale i tak se stal pořad velice populární. Moderátorka Tereza Dočkalová velice ostře a vtipně komentuje dění ve světe, které se úzce dotýká života ženy.

„Možná máte pocit, že ženské ve vyspělých zemích v 21. století nemají za co bojovat. Je nám teplo, že jo, a hlavně že nás chlap nebije a do hospody koneckonců chodí všichni. Ale tohle si mohly říkat i naše předchůdkyně, a jen díky nim volíme a nemusíme chodit po ulici s guvernantkou! Nejde přitom jen o feminismus a o to, čím nás štvou muži, protože v našem pořadu Branky, body, kokoti to klidně osolíme i ženám, které nám míč nikdy nepřihrají,“ píší tvůrkyně na oficiálních stránkách pořadu.

V přibližně třech minutách dokáže Dočkalová shrnout politická rozhodnutí, výroky známých mužů a vyhlásit takzvaného prasáka týdne. Spojení vážných témat a neokoukaného ironického přednesu moderátorky dělají z pořadu víc, než jen feministická videa.

V dosavadních dílech se Dočkalová opřela například do známého českého sparťana Tomáše Řepky a jeho výlevům k placení alimentů na své děti, do místopředsedy Českého olympijského výboru Zdeňka Haníka, který si váží své ženy za to, že mu pere ponožky nebo do českých matek, které svým dospělým synáčkům stále uklízejí dětský pokoj.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář