Tomáš Richtr

Tomáš Richtr je český moderátor a komentátor automobilových závodů Formule 1, kterou začal komentovat od sezóny 2008. Jeho komentátorské začátky lze najít řadu let před zlomovou sezónou 2008. Rodák z Jablonce nad Nisou tehdy začínal na obrazovkách televize Galaxie Sport, kde komentoval například závody 24 hodin Le Mans či sérii A1 Grand Prix. O něco později dostal nabídku komentovat přenosy Formule 1, která po přešla z televize Prima na další komerční televizi a tou byla TV Nova.

Tomáš Richtr si při svém působení na TV Nova zval zajímavé hosty a odborníky. V komentování jej například doplnily další osobnosti ze českého motoristického novinářství. Martin Pouva, Pavel Turek a Pavel Fabry. Na TV Nova komentoval Tomáš Richtr v letech 2008 – 2014.

Od sezóny 2015 se přenosy F1 znovu přestěhovali a tentokrát na kanály Sport 1 a Sport 2, které spadají pod impérium AMC Networks.

V roce 2008 začal pod vedením Tomáše Richtra fungovat web F1Sport.cz. O několik let později byla ale web prodán společnosti Mafra. Slavný komentátor nyní provozuje web GPF1.cz. Na ten přešla řada lidí z původní stránky F1Sport.cz.

« Back to Glossary Index