Prix Bohemia Radio

Prix Bohemia Radio je mezinárodní festival rozhlasové tvorby, který pořádá Český rozhlas s Mezinárodním visegrádským fondem. Jeho ambasadorkou je aktuálně herečka Hana Maciuchová (aktualizováno 26.3.2017).

Základním smyslem a posláním Prix Bohemia Radio je zvyšování kvality rozhlasové tvorby a prezentace veřejnoprávních médií zemí V4 jako institucí, které vytvářejí a šíří kulturní hodnoty.

V jeho průběhu se návštěvník může setkat s rozličnou nabídkou besed, odborných seminářů, poslechů uměleckých pořadů a workshopů. Hlavní částí festivalu jsou však veřejné poslechy ve třech soutěžních kategoriích – dramatu, dokumentu a od roku 2017 i reportáži.

Festival Prix Bohemia Radio se pyšní dlouholetou tradicí. Jeho první ročník (pod názvem Prix Bohemia) se uskutečnil v roce 1976 v Mladé Boleslavi a už v tomto roce byly jeho součástí odborné semináře. Prvních 31 ročníků festivalu se konalo v Praze, na podzim roku 2016 se konal nultý ročník v Olomouci a od roku 2017 je konání festivalu přesunuté na jaro.

 

« Back to Glossary Index