Petr Kubásek

Petr Kubásek je český televizní sportovní komentátor a šéfredaktor sportu brněnské redakce České televize. Narodil se v Brně roku 1983. Studoval Provozně ekonomickou fakultu univerzity Mendelovy v Brně a také Fakultu sportovních médií univerzity Masarykovy v Brně.

Ze začátku jeho profesní kariéry pracoval jako dopisovatel sportu v Lidových novinách. V letech 2004/2005 byl sportovním redaktorem brněnské redakce České televize. Poté přešel na cestu komentování, kdy komentoval orientační běh a řecko-římské zápasy na letní olympijských hrách v Pekingu.

Od roku 2010 však už byl moderátorem a redaktorem. Roky 2010-2018 moderoval dostihy (Velká pardubická). Od roku 2013 moderuje každý rok MS v biatlonu a v neposlední řadě ME a MS ve fotbale. V současnosti po každém odehraném kole české fotbalové ligy moderuje pořad Studio fotbal: Dohráno plus. Jako reportér si prošel všechna finále Fed Cupu v tenise, které české hráčky hrály. Dále také českou fotbalovou ligu a od roku 2012 je každé olympijské hry jako reportér v dějišti.

V roce 2020 se stal šéfredaktorem sportu brněnské redakce.

« Back to Glossary Index