Michael Rozsypal

Michael Rozsypal  je známý novinář, redaktor a moderátor. Narodil se v Ostravě, vystudoval obor politologie na Karlově Univerzitě v Praze.

Jeho profesní začátky se odehrávaly ještě během studia vysoké školy na stážích v České televizi a v Radiu Praha. Do Českého rozhlasu ho přivedl Elévský program, projekt zaměřený především na studenty, který zájemce naučí práci s rozhlasovou technikou, ukáže základní principy natáčení a pomůže zlepšit mluvený projev. Rozhodl se v Českém rozhlase zůstat a začal zde pracovat. Nejdříve jako externí redaktor poté přišly i další nabídky například spolupráce s Českým rozhlasem Vltava.

O rok později přestoupil na nově vzniklou stanici Český rozhlas Plus. Na Plusu moderoval dva pořady, Ranní plus a Dopolední plus. Jeho zaměření bylo hlavně na politiku, vědu a společnost. Každý den měl možnost vést zajímavý rozhovor s pozvaným hostem a představovat posluchačům nová témata.

Po osmi letech se rozhodl odejít z veřejného média a 30. listopadu 2020 vstoupil do týmu DVTV. Jedná se o první internetovou televizi, jež se zaměřuje na nezávislou žurnalistiku a která již přinesla mnoho překvapivých odhalení. DVTV byla ohodnocena řadou ocenění, jedním z nich je například Křišťálová lupa. S Michaelem Rozsypalem přišel i nový ranní pořad. Mezi jeho současné kolegy patří uznávaní novináři, jako Daniela Drtinová, Daniela Písařovicová či Martin Veselovský.

« Back to Glossary Index