Impuls

Rádio Impuls je soukromá rozhlasová stanice působící v České republice. Vznikla v roce 1999, kdy vystřídala celoplošnou stanici Rádio Alfa, která neobhájila svou licenci. V současnosti má nejvyšší poslechovost v České republice.

Stanice nabízí kombinaci zpráv, dopravních informací, české hudby a zábavy. V programu rádia najdeme Český mejdan Rádia Impuls, Haló tady Impulsovi, Dopolední a Odpolední Impuls, Fanda a jeho česká banda a Víkendové Impulsy.

Na rádiu Impuls byl od roku 2007 vysílán pořad Impulsy Václava Moravce, který zpovídal politiky a jiné zajímavé osobnosti, avšak v roce 2014 se Václav Moravec rozhodl ukončit spolupráci s rozhlasovou stanicí, protože se jejím majitelem stala společnost Agrofert vlastněna podnikatelem a politikem Andrejem Babišem.

Od 28. září 2014 vysílá také bonusová stanice Český Impuls, která po celý den nabízí posluchačům české písničky především z 60. až 80. let. Signál rádia je šířen prostřednictvím sítě vysílačů na velmi krátkých vlnách, v DAB+ sítích a přes internet. Moderátory jsou např. Petr Vondráček, Stanislav Soukup, Jan Daněk, Lenka Jurošková, Vlasta Korec a další.

« Back to Glossary Index