Conan O’Brien

Conan O’Brien (celým jménem Conan Christoper O’Brien) je americký televizní moderátor. Moderuje večerní talk show s názvem Conan, která se vysílá na stanici TBS od pondělí do čtvrtka ve 23:00. Pořad se vysílá od roku 2010 a kontrakt má zatím prodloužený do roku 2022.

Po studiu na Harvardově univerzitě se Conan věnoval psaní scénářů. Psal pro komediální pořad Saturday Night Live a také byl scénáristou známého animovaného seriálu Simpsonovi.

Jako moderátorovi se mu zpočátku nedařilo, setkával se s špatnými reakcemi diváků. Zlom nastal až v roce 2009, kdy po 16 letech začal být jako moderátor uznávaný. Tehdy odešel z Late Night do The Tonight show. Tam ale působil pouhých sedm měsíců, protože se Jay Leno vrátil zpět. Od roku 2010 má již zmiňovanou vlastní talk show Conan.

O’Brien se také objevil v několika filmech, ve kterých hrál vždy sám sebe. Z těch nejznámějších jsou to Podfukáři, Velký Buck Howard nebo Moje krásná čarodějka.

V televizních seriálech se angažoval o něco více, mohli jsme ho vidět např. v Jak jsem poznal vaši matku, Kanclu, Nashville, Sezame, otevři se. V Griffinových, Simpsonových a Futuramě daboval postavu, která znázorňovala jeho samotného.

Vyhrál 3 ceny Emmy, 6 cen Writers Guild of America Award, 1 Telvis Award a 1 People’s Choice Award.

« Back to Glossary Index