A2larm

Online deník A2larm je na české internetové scéně již od roku 2013. Původně vznikl jako prostor pro komentáře čtrnáctideníku A2, dnes na něm však najdeme nemalou škálu různých publikací. Komentáře, rozhovory, zprávy, reportáže a mnohé jiné z půdy jak domácí, tak zahraniční.

Tento nezávislý internetový deník se zabývá především problematikou sociálně humanitní, ale také kulturou. A2larm se rozhodně netají svým kritickým, levicově determinovaným pohledem a kontroverzními tématy.

Za vedením A2larmu stojí jeho šéfredaktor Jan Bělíček, který tuto pozici zastává od roku 2019, do té doby deník vedl Jaroslav Fiala, a to od jeho samotného založení. Redakce sídlí v Praze 4.

Jednou z výrazných osobností této platformy je Matěj Schneider, jenž se na podzim roku 2020 věnoval prezidentským volbám v USA. Schneider je však známý především podcastem Redneck, jehož náplní je právě téma americké politické situace.

Dalšími významnými členy redakce Alarm, jsou Saša Uhlová a Apolena Rychlíková. Saša Uhlová se po nástupu do redakce Alarm zúčastnila projektu Hranice práce. Ten spočíval v tom, že se Uhlová nechala zaměstnat v českých firmách, které nejsou v poměru hodně práce a malý plat příznivé a sledovala jak se v těchto firmách chovají k zaměstnancům. Působila také v Deníku Referendum a měsíčníku Romano Vodi. Apolena Rychlíková je novinářka, ale především aktivistka, která se věnuje problematice feminismu a sociální politiky. Proslavila se dokumentárními snímky Hranice práce a Češi jsou výborní houbaři. Spolupracuje na podcastu Kvóty, jenž se věnuje výrazným ženským osobnostem z různých odvětví.

Alarm se mimo výše zmíněné podcasty Redneck a Kvóty také věnuje tématu současné společnosti a politiky v podcastu Kolaps, jehož moderátory jsou Jan Bělíček a Pavel Šplíchal a tématu popkulktury v podcastu Pop od Táni Zabloudilové a LP Fish.

« Back to Glossary Index