Český rozhlas a Rozhlas a televízie Slovenska pořádají vánoční koncert v Plzni

Plzeňský kulturní program v pondělí obohatí tradiční vánoční koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televízie Slovenska. Od 19 hodin vystoupí s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma známe tváře Česka i Slovenska.

V pondělí od 19 hodin v Plzni na vánočním koncertu vystoupí Rozhlasový orchestr pod vedením dirigenta Vlada Valoviče. Zpívat bude i Debbi, Ivana Regešová, Simona Martausová, David Deyl a Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu. Ke konci zahraje kapela No Name.

Koncert budou moderovat Jitka Novotná a Roman Bomboš. Vstupenky jsou k prodeji na pokladně Měšťanské besedy nebo na jejich webu. Cena se pohybuje od 150 do 350 korun.

Gustav Brom založil Rozhlasový orchestr v červnu roku 1940. Původně měl název Taneční orchestr Československého rozhlasu. Hudebníci v něm hrají hlavně jazz a swing.

Časopis Downbeat skupinu zařadil mezi deset nejlepších big bandů světa. Rozhlasový orchestr spolupracoval s hudebními hvězdami i ze zahraničí. Na koncertech hostoval například Maynard Ferguson, Dizzy Gillespie, Bill Ramsey nebo Diana Ross s The Supremes.

Přidat komentář