Jak sportovní novinářky z České televize fungují na sociálních sítích?

Nová média se stávají stále více populárními, a tím pádem se rozšiřuje i práce novinářek, které musí zastávat hned několik pozic najednou. Na jejich popularitu má velký vliv to, jak jsou, nebo naopak nejsou aktivní na sociálních sítích. Fanoušci totiž velmi oceňují, když mají možnost vidět příspěvky ze sportovního zákulisí, nebo například ze soukromého života samotných novinářek. Podívejme se tedy, jak redaktorky z České televize komunikují se svými příznivci a jaké platformy k tomu využívají.

V redakci České televize najdeme celkem sedm sportovních novinářek – Darinu Vymětalíkovou, Barboru Černoškovou, Ivanu Chvátalovou, Žanetu Peřinovou, Janu Niklovou, Kateřinu Nekolnou a Markétu Pernickou. Přičemž s výjimkou poslední zmíněné všechny využívají nejméně jednu sociální síť. Mezi jejich nejoblíbenější platformy pak patří především Instagram a Twitter.

Přes Instagram se svými fanoušky komunikuje především moderátorka Barbora Černošková, specialistka přes moderní gymnastiku Ivana Chvátalová a reportérka atletických přenosů Žaneta Peřinová. Novinářky ovšem Instagram nevyužívají příliš dlouho, připojily se až v průběhu uplynulých tří let. Přes tuto sociální síť sdílejí se svými fanoušky nejen příspěvky týkající se jejich práce, ale taktéž poodkrývají část svého soukromého života.

,,Ze všech sportovních redaktorech mám nejraději Barboru Černoškovou. Vždy mi přišla sympatická, což také potvrzuje svým vystupováním na Instagramu, kde ji sleduji. Jsem rád, že se letos na sociální sítě přidala. Díky jejím příspěvkům se dozvím jak o různých novinkách, tak i tom, jaké sportovní akce se budou dít,“ obdivuje sportovní fanoušek Jakub Voháňka práci Černoškové na sociálních sítích.

Na Instagramu najdeme také Darinu Vymětalíkovou, která má na svém účtu nejen nejvíce příspěvků, ale i nejvíce sledujících. Tuto sociální síť tedy využívají hned čtyři ze sedmi analyzovaných novinářek, což řadí Instagram na první místo v rámci jeho oblíbenosti sportovních novinářek z České televize.

Twitter jako hlavní komunikační platforma hokejových reportérek

Hokejové reportérky Darina Vymětalíková a Jana Niklová však mají více v oblibě Twitter. První zmíněnou sleduje téměř 23 tisíc příznivců, druhou pak bezmála šest tisíc lidí. Tyto dvě novinářky by se také daly označit za ,,mazáky“ na sociálních sítích, jelikož je obě využívají už přes 7 let. Jsou tam velmi aktivní, a to především v průběhu různých hokejových akcí, kdy se od nich lidé mohou dozvědět celou řadu zajímavých informací ze zákulisí.

,,Není divu, že mi je jako hokejovému příznivci nejblíže Darina Vymětalíková. Sleduji ji jak na Instagramu, tak na Twitteru. Rád si prohlížím její příspěvky, jelikož přidává celou řadu zajímavostí z hokejového zákulisí. Člověk má velmi často pocit, jako kdyby byl na místě také,“ říká na konto Vymětalíkové fanoušek Michal Strakoš.

Účet na Twitteru sice vlastní i Ivana Chvátalová, Žaneta Peřinová a Kateřina Nekolná, ovšem ani jedna z nich jej v poslední době nevyužívá.

Je Facebook na ústupu své slávy?

To, že Facebook už není oblíbený tak, jako tomu bylo dříve, potvrzuje i fakt, že zde mají účet pro své fanoušky jen dvě výše zmíněné novinářky. Navíc Barbora Černošková na Facebooku sdílí naprosto totožný obsah jako na svém instagramovém účtu.

Jako prioritní platformu Facebook využívá jen Kateřina Nekolná, ovšem ani její aktivita není nijak valná. Redaktorka atletiky na Facebook přidává příspěvky poskromnu, někdy dokonce jen jednou za měsíc.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář