Mall TV představila nový webseriál o kyberšikaně

Internetová televize Mall TV v neděli 20. října odvysílala první z osmi dílů seriálu #martyisdead. Tento projekt v září získal cenu za nejlepší webseriál střední a východní Evropy.

Život patnáctiletého Martyho náhle vyhasl za nejasných okolností. Zbyla po něm série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Jeho otec se snaží zjistit, jaký vlastně byl Martyho online život. Šlo o nehodu nebo snad sebevraždu?

To se nám ve dvanáctiminutových dílech pokusí objasnit série Pavla Soukupa. A už při sledování prvního dílu chvílemi mrazí, tento temný příběh o kyberšikaně byl totiž natočen na motivy skutečných událostí.

Režisér Soukup upozorňuje na nebezpečí sociálních sítí. Snaží se cílit jak na rodiče, kteří mnohdy nevědí o internetových problémech svých dětí, tak i na pohled dětí samotných. Ty jsou často z rozvrácených rodin a hledají tak podporu na internetu.

Toto seriálové rodinné prostředí na tom však tak špatně není. Martyho rodiče prochází partnerskou krizí, matka se snaží po mateřské nastartovat svou kariéru a otec šéfuje velké úspěšné firmě. Nicméně na svého syna nemají tolik času jako dříve, a tak se Marty ponoří do digitálního světa.

Nápad odstartovala Modrá velryba

„Prvotním impulsem, který nás k tématu dovedl, byl fenomén známý jako Modrá velryba,“ řekl Soukup v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Tato „hra“ nutí děti k různým úkolům, které hraničí nejen se zákonem, ale i s životem. Poté, co upadl mediální zájem o tuto kauzu, se seriál mírně odvrátil od původního plánu a díky koproducentovi Martinu Kožíškovi z projektu Bezpečně na netu se začal věnovat některým reálným osudům z oblasti kyberšikany.

Kromě bezpečnostního experta spolupracovali na scénáři i další odborníci z řad policistů, psychologů, ale například i ředitelů škol. Zpracování se ujala producentská společnost Bionaut, partnerem se pak stal zmíněný projekt Bezpečně na netu, který se věnuje rizikovým jevům na internetu.

Do hlavní role mladého Martyho byl obsazen Jakub Nemčok, kterého můžeme znát zejména jako dabéra a dětského herce. Střihnul si roli například v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj či ve filmu Něžné vlny. Jeho rodiče pak ztvárnili Petra Bučková a Jan Grundman.

Seriál je vysílán na Mall TV každou neděli, a to jak v Česku, tak i na Slovensku v českém znění s titulky.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář