Prodáno. Vydavatelství Bauer Media je součástí MAFRY

Společnost MAFRA spadající do holdingu Agrofert minulý týden uzavřela dohodu s německou skupinou Bauer Media Group o převzetí jejích aktiv na území Česka a Slovenska. K prodeji došlo minulé úterý, konečnou cenu transakce zatím obě strany tají. Podle oficiálního vyjádření mluvčí německé firmy měl být jedním z důvodů prodeje fakt, že především v České republice nevidí Bauer žádný další perspektivní růst.

„Jsme potěšení, že můžeme připojit tituly vydávané společností Bauer do našeho portfolia a rovněž i přivítat v našem týmu novináře, díky kterým tyto tituly vznikají. Nadcházející vlastnická změna by neměla mít dopad na běžné provozní fungování jednotlivých titulů a práci lidí, kteří je tvoří,“ uvedl v oficiálním vyjádření předseda představenstva MAFRY Štěpán Košík krátce po oznámení kontraktu.

Bauer Media a Bauer Media Praha jsou díky širokému čtenářskému záběru druhými nejsilnějšími médii na našem území. Do jejich portfolia spadají magazíny a časopisy týkající se především společenských, lifestylových, zájmových, příběhových nebo ženských témat. Není proto divu, že koupí německého vydavatelství MAFRA podstatně rozšířila svůj záběr na českém a slovenském mediálním trhu. Vydavatelství spadající do svěřeneckých fondů Andreje Babiše tak podle expertů může atakovat nebo dokonce převyšovat stávající jedničku na magazínovém trhu – skupinu Czech News Center. Její podíl na české mediální scéně se aktuálně pohybuje okolo 22 procent všech titulů, zatímco MAFRA měla až do minulého týdne pouhých devět procent. Bauer Media a Bauer Media Praha jí společně posílí o dalších 19 procent.

Kromě toho se kontrakt výrazně vyplatí i po ekonomické stránce. Jen loni prodala skupina Bauer společně se svou dceřinou společností Bauer Media Praha více než 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si zakoupilo zhruba 3,4 milionu čtenářů. Čistý obrat firmy tak tvořil necelých 702 milionů korun z celkového zisku 152 milionů.

Rádiové projekty Bauer Media působící v obou zemích (Rádio Expres na Slovensku, NetBrokers Holding) součástí kontraktu nebyly a dále tedy spadají pod původního majitele.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář